Gümüş Bileklik

Gümüş Bileklik

10 Mart 2023

Gümüş Bileklik

Eski çağlardan beri insanlar gümüş takılar ile kendilerini süslemektedir. Tarzınız ile dikkat çekmek istiyorsanız aksesuar kullanmak oldukça önemlidir. Kullanacağınız gümüş aksesuarlar ile kombinlerinizde şıklık ve zarafetin yanı sıra zengin bir görüntü de elde edebilirsiniz. Gümüş bileklikler modasının geçmemesi sebebiyle her sene en çok tercih edilen takı modelleri arasındadır. Hem erkek hem de kadınların vazgeçilmezleri arasında bulunan gümüş bilekliklerin çok çeşitli modelleri vardır. Gümüşün işlenirken değerli taşlar eklenmesi ile ortaya çıkan kadın gümüş bileklik modelleri kadınlar için vazgeçilmez birer aksesuara dönüşmektedir. Takan kişinin kendisini özel ve değerli hissetmesini sağlayan gümüş bilekliklerin birçok çeşidini web sitemizde bulabilirsiniz

Erkek Gümüş Bileklik

Gümüş bileklik denilince akla ilk kadınlar gelse de gülüş bileklikler erkeklerin de en sık kullandığı aksesuarlardandır. Özellikle altın takmakla imtina edilen erkekler için erkek gümüş bilekliklerin yeri oldukça önemlidir. Erkeklerin günlük kombinlerindeki sadelikleri ile takılan takılar daha fazla ön plana çıkmakta ve kendini göstermektedir. Erkekler tarafından en çok tercih edilen erkek gümüş bileklik modelleri arasında işlemeli gümüş bileklik, deri gümüş bileklik, kelepçe gümüş bileklikler gibi modeller vardır. Tarzınıza uygun çeşitli gümüş bileklik modellerini incelemek için www.vetesbih.com web sitemizden size uygun olan gümüş bilekliği tercih edebilirsiniz.

Kadın Gümüş Bileklik

Kadın gümüş bileklik modelleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çok farklı zevklerde ve modellerde üretilen kadın gümüş bileklikleri her kadın kendi zevkine uygun tercih yapabilmektedir. Sade kombinlerinizde bile kullanacağınız uygun gümüş bileklik ile kombinizin havasını değiştirebilir ve şık bir kombine dönüştürebilirsiniz. Günlük veya abiye olarak çeşitli modellerde gümüş bileklikler tercih edebilirsiniz. Bu kadar geniş ürün yelpazesinde tercih yapmak kolay olmayacaktır.

Kaliteli Gümüş Bileklik Nasıl Anlaşılır?

Her takıda olduğu gibi gümüş bilekliklerde de kalite oldukça önemlidir. Özellikle alerjisi olan ve her takıyı kullanamayanlar için kalite önemli bir unsurdur. Gümüş bilekliklerin kalitesine bakarken öncelikle kaç ayar olduğuna dikkat etmemiz gerekir. Gümüşün kalitesini belirleyen en önemli unsur gümüşün ayarıdır. Gümüş bileklikler standart olarak 925 ayardan üretilmektedir fakat bazen ürünün maliyetini düşürmek amacı ile gümüşün ayarı düşürülmektedir. Vetesbih olarak satışında bulunduğumuz ürünlerde 1000 ve 925 ayar olmasına özen gösteriyoruz.

Gümüş Bileklikler Nasıl Saklanır?

Gümüş kararmaya müsait bir madendir. Havayla teması ne kadar artarsa kararması da o kadar hızlı olacaktır bu yüzden gümüş takıları hava geçirmeyen bir kutuda muhafaza etmek kararmasını önleyecektir. Deterjan, parfüm gibi kimyasallarla sürekli temas etmesi, nemli ve ıslak yerlerde uzun süre bulundurmak, direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmak gümüşün çabuk kararmasına sebep olacaktır.

 

Gümüş Bileklik Nasıl Parlatılır?

Gümüş bileklikler kararmaya başladığında grileşir ve koyulaşır bileğinizde de gri bir leke kalmasına sebep olabilir. Kararan gümüş görüntü olarak da rahatsız edebilir. Gümüş parlatmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir kararan gümüşleri parlatmak için evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

  • İlk olarak diş macunu ile gümüşlerinizi parlatabilirsiniz. Temiz bir diş fırçası üzerine yeterli miktarda diş macunu ekleyerek gümüş bilekliklerinizi hafifçe ovalayınız. Üzerinde diş macunu bulunan bilekliğinizi ılık suda yarım saat dinlendirdikten sonra durulayabilirsiniz. 
  • Tuz ve limon suyu ile gümüş kolye parlatmak da evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz çözümlerden biridir. Yarım çay bardağı limon suyunu ve yaklaşık bir tatlı kaşığı tuzu bir kase içerisinde karıştırın. Kaseye yarım çay bardağı kadar temiz su ekleyerek gümüş kolye ürününüzü bu karışımın içerisinde yaklaşık yarım saat kadar bekletiniz. 
  • Bir paket karbonat ve 4 tatlı kaşığı sirke karışımı ile de basit bir şekilde gümüş parlatma işlemi yapabilirsiniz. Karışımın içerisinde yarım saat kadar bekleteceğiniz gümüş kolye, süre sonunda parlaklığına kavuşacaktır. Sudan geçirdikten sonra ürününüzü mikrofiber bir bezle kurulayınız bilekliğiniz eski parlaklığına kavuşmuş olacak.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.