Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş Nasıl Parlatılır?

04 Şubat 2022

Gümüş parlatma yöntemleri özellikle aksesuarlarının ilk günkü gibi gözükmesini isteyen kadınların yaptığı araştırmalar arasında yer alır. Evde ve dışarıda takı olarak kullanılan gümüş aksesuarlar, zaman içinde parlaklığını yitirebilirler. Pek çok gümüş takıda zaman içinde kararma sorunu meydana gelebilir. İşte bu süreçte gümüş aksesuarları ilk günkü parlaklığına döndürebilmek için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Gümüş parlatma yöntemleri hakkında merak ettiğiniz detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Gümüş Parlatma Yöntemleri

Gümüş takı parlatma teknikleri, evde bulunan birtakım malzemeler ve karışımlar elde edilerek kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gümüş takıların zaman içinde kararması sorunu hemen hemen herkesin başına gelebilir. Gümüş takılar, kullanıma bağlı olarak çeşitli sebeplerle zaman içinde ilk günkü parlaklığını ve cazibesini yitirebilir. Bu tür durumlarda evde bulunan karbonat ile gümüş parlatma işlemi yapabilirsiniz. Karbonatı az bir miktar su ile karıştırdıktan sonra yumuşak bir bezi bu suyla ıslatın. Islak bezle gümüş yüzükleri veya diğer takıları kuvvetli biçimde ovarak gümüş takıları ilk günkü parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

Sirkeyle Gümüş Parlatma

Evde sirkeyle gümüş parlatma işlemi de kadınların en sık başvurduğu faydalı yöntemler arasında yer alır. Parlatmak istediğiniz gümüş takının boyutlarına göre bir miktar suya iki kaşık sirke koyup kaynatın. Kaynayan suya ayrıca isteğe bağlı olarak iki kaşık karbonat da ilave edebilirsiniz. Daha sonra gümüş takıları bu suya batırıp en az yarım saat bekleyin. İşlemin sonucunda gümüş takılar kendiliğinden ilk günkü parlaklığına dönecektir.

Diş Macunuyla Gümüş Parlatma

Evde diş macunuyla gümüş takı parlatma işlemi de son derece faydalıdır. Bu işlem için yumuşak bir bez ve diş macunu kullanmanız yeterlidir. Diş macununu gümüşün her yüzeyine sıktıktan sonra yumuşak bezle ovalayın. Daha sonra ılık bir su içinde yarım saat kadar bekletip kurulayın. Gümüş takılar yeniden parlak görünüme kavuşacaktır.

Tuz ve Limonla Gümüş Parlatma

Tuz ve limonla gümüş yüzük parlatma işlemi evde yapılabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Evde bulunan tuz ve limonu ılık su içinde karıştırın ve gümül takıları bu su içinde bir süre bekletin. Gümüş parlatma işlemi bu kadar basit ve faydalı sonuç verecektir.

Birbirinden gösterişli Gümüş Ürünlerimizi incelemek istemez misiniz?

Gümüş Bileklik Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Gümüş Kolye Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Gümüş Yüzükler Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.