Hakiki Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Gümüş Nasıl Anlaşılır?

04 Şubat 2022

Gerçek gümüşü anlama yöntemleri herkesin dikkat edeceği bazı püf noktalarından oluşur. Hakiki gümüşü sahtesinden ayırt etmek için geliştirilmiş belli başlı bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde gümüşün saf mı yoksa imitasyon mu olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. Hakiki gümüş anlaşılması için sıvı içinde bir test yapılabilir. Basit bir yöntemle gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak mümkündür. Ovalanan gümüş kumaş içinde siyah lekeler bırakıyorsa bu gerçek bir gümüş olduğunun göstergesidir.

Gerçek Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Hakiki gümüş anlama yöntemleri için mıknatıs testi de yapılabilir. Kaliteli veya saf gümüşün imitasyon olup olmadığını anlamak için mıknatıs kullanılabilir. Çünkü gerçek bir gümüş mıknatıs ile herhangi bir şekilde tepkimeye girmez. Hakiki olmadığı konusunda şüphe taşıyan bir gümüş takı varsa, bu aksesuarın yanına mıknatıs getirilmelidir. Eğer iki ürün arasında bir tepki yaşanıyor ve mıknatıs gümüş yüzüğü çekiyorsa bu durumda o aksesuarın gerçek gümüş olmadığı anlaşılabilir.

Sahte Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Gerçek olmayan gümüş takıyı anlamak için uygulanabilecek testlerden bir diğeri de sıvı kullanılarak yapılan testlerdir. Örneğin maddenin içerisinde bir miktar gümüş varsa, sıvı içinde bulutlu gri bir görünüm ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bu basit testi yaparak kısa sürede gümüşün sahte olup olmadığı anlaşılabilir. Açık renkli ve yumuşak bir bez ile gümüşü ovalamak da sahtesi ile gerçeği arasındaki farkın anlaşılmasına yardımcı olur. Ovalanan gümüş kumaş içinde siyah lekeler bırakıyorsa bu hakiki bir gümüş takı olduğunu gösterir.

925 Ayar Gümüş Sertifikası Nedir?

925 ayar gümüş anlaşılması için uygulanabilecek en iyi yöntem, bu aksesuarları sertifikalı bir satıcıdan almaktır. Satıcılar gümüş takıların satışı sırasında ürünlerin gerçek değerini gösteren sertifikalar sunmalıdır. Eğer satıcı inatla gerçek gümüş olduğunu söylediği aksesuar için herhangi bir sertifika göstermiyorsa bu durumda mıknatıs testi uygulanabilir. Son derece basit ve hızlı sonuç veren mıknatıs testi ile gümüş aksesuarın sahte mi yoksa gerçek mi olduğu anında anlaşılabilir. Hakiki gümüş anlama yöntemleri basit bir şekilde herkes tarafından uygulanabildiği için gümüş aksesuar satın alırken tercih edilir.

Birbirinden gösterişli Gümüş Ürünlerimizi incelemek istemez misiniz?

Gümüş Bileklik Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Gümüş Kolye Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Gümüş Yüzük Modellerimiz İçin Tıklayınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.