Sıkma Kehribar Nedir?

Sıkma Kehribar Nedir?

03 Şubat 2022

Sıkma kehribar aksesuarlar son yıllarda en çok merak edilen ürünler arasında yer alır. Standart kehribardan farklı bir formüle sahip olan sıkma kehribar, aynı zamanda farklı özellikler taşır. En basit tanımıyla sıkma kehribar, fenol ve formal-dehit malzemelerden üretilen bir bileşendir. Bu malzemelerin içerisine kehribar tozu ve çeşitli kimyasallar eklendiğinde özel bir reçine elde edilir. Bu reçine sıkma kehribar ürünlerinin temelini oluşturur.

Sıkma Kehribarın Özellikleri Nelerdir?

Sıkma kehribar özellikleri genellikle tespihlerde tercih edilir. Özellikle tespih satın alırken özelliklerine dikkat eden kişiler sıkma kehribarın özelliklerini de yakından incelemektedir. Tespihlerde kullanılan bazı özel taşlar, bu tespihi kullanan kişilerin oldukça ilgisini çekebilir. Kehribar tespih çeşitleri de herkesin sevdiği ve beğendiği tespih türleri arasında yer alır.

Kehribar tespihler son derecede kaliteli bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra zaman içinde renk değiştirme özelliği ile beğeni toplar. Sıkma kehribardan üretilen tespihler rahat çekme özelliği sayesinde de geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle tespih kullananlar arasında özel taşlı tespihlere önem verenler tercihlerini sıkma kehribar tespih modellerinden yana kullanabilirler.

Gerçek Sıkma Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Gerçek sıkma kehribarın anlaşılması için bazı yöntemlere dikkat etmek gerekir. Öncelikle sıkma kehribarın gerçekliğini test etmek için bazı teknikler uygulanabilir. Özellikle internet üzerinden sıkma kehribar tespih alan kişiler, bir aseton yardımıyla sıkma kehribar tespihin gerçek olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirler. Bunun için bir kulak çöpüne benzer bir ürünü aseton daldırıp tespih üzerine sürmek ve değişimi incelemek yeterli olacaktır. Aseton damlatılan tespih taşında herhangi bir deformasyon veya renk kaybı görülmüyorsa tespihin gerçek sıkma kehribar olduğu anlaşılabilir.

Sıkma Kehribar Tespih Modelleri

Sıkma kehribar tespih çeşitleri internet üzerinden tespih meraklısı kişilerin en çok araştırdığı modeller arasında yer alır. Kehribar taşları yumuşak dokusu ve çizilmeye karşı dayanıklı olmayan yapısı ile bilinir. Bu yüzden sıkma kehribar tespihlerin çizilme ve darbelere karşı hassas bir şekilde korunmasında fayda vardır. Sıkma kehribar tespih modelleri zamanla elde kullanıldıkça renginde değişim yaşanması son derece normaldir.

Sıkma Kehribar Tesbih modellerimizi incelemek için tıklayınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.