Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

04 Şubat 2022

Yüzük parmağına takılan yüzükler, farklı şeyleri sembolize ettiği için medeni durumunu belli etmek isteyenler bu kurala dikkat etmelidir. Yüzük takmak isteyen kişiler bu aksesuarları uygun şekillerde kullanabilir. Eğer evlilik veya nişanlılık durumu varsa buna göre alyansların doğru parmaklara takılması önem taşır. Benzer şekilde yüzük parmağının sembolleri kadında ya da erkekte farklılık göstermez. Yüzük hangi parmağa takılır sorusunun yanıtını verebilmek için öncelikle kullanılan yüzüğün çeşidine göre aksiyon almak gerekir.

Alyans Hangi Parmağa Takılır?

Alyans yüzük parmağı da en çok araştırılan konular arasında yer alır. Günümüzden binlerce yıl önce icat edilen ilk alyanslar, ilk defa Antik Mısır uygarlıklarında görülmüştür. Bu dönemde yaşayanlara göre yüzük parmağında kalbe giden bir arter damar vardır. Yüzük parmağının her zaman medeni durumu gösterdiği bilinirken, yüzük parmağı kadın veya erkekte değişmez. Dolayısıyla nişanlıyken yüzük sağ elin, evliyken ise yüzük sol elin parmağına takılır.

Zihgir Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Zıhgir yüzük parmağı, özellikle bu aksesuarı kullanmak isteyen erkekler tarafından oldukça merak edilir. Erkeklerin kullanımına özel olarak üretilen gümüş zıhgir yüzükler yüzük parmağı yerine baş parmağa takılır. Kendine has bir ruhu olduğuna inanılan zıhgir yüzüklerin baş parmağa takılmasının da özel bir nedeni vardır. Bu yüzükler uzun yıllar okçulukta parmağın yara almasını önlemek için önemli bir parça olarak kullanıldığı için erkekler arasında günümüzde de baş parmağa takılan aksesuarların başında gelir.

Yüzük Takmanın Sembolleri

Yüzük takılan parmağın sembolleri, bu aksesuarı aktif biçimde kullanan kişilerin en çok merak ettiği konulardandır. Psikologlara göre her parmak farklı bir şeyi simgelediği için buna takılan yüzükler de karşı tarafa farklı bir mesaj verir. Örneğin psikologlara göre sağ elin serçe parmağına yüzük takan kişi, macera arayan ve flört etmeyi seven bir tiptir. Yüzüğü orta parmağına takan kişi ise kendine güvenen ve iletişim becerisi yüksek olduğunu gösterir. Başparmağa yüzük takan kişiler duygusal ve enerjiktir. Görüldüğü üzere yüzük hangi parmağa takılır sorusunun sabit bir yanıtı olmamakla birlikte her parmak farklı bir mesaj verir.

Yüzüklerimizi incelemeyi unutmayın:

Kadın Gümüş Yüzük Modelleri İçin Tıklayınız.

Erkek Gümüş Yüzük Modelleri İçin Tıklayınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.