Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

04 Şubat 2022

Yüzük ölçüsü almak için bu alanda özel üretilmiş ekipmanlarla test yapmanıza gerek yoktur. Özellikle internet üzerinden gümüş veya farklı materyaldeki yüzükleri satın almak istiyorsanız öncelikle yüzük ölçüsü almakta fayda vardır. Yüzük siparişi verirken dikkat etmeni gereken bu konu, satın alacağınız yüzüğün parmağınıza en ideal şekilde uyumlu olmasını sağlar. Yüzük ölçüsü almak için iki farklı yöntem olduğu bilinir.

Yüzük Ölçüsü Alma Yöntemleri

Yüzük ölçüsü alma tekniği son derece basit ve pratik bir şekilde uygulanabilir. Hem kadınlar hem de erkekler yüzük ölçüsü alarak bu şekilde kendileri için en doğru ebattaki yüzükleri sipariş edebilirler. Öncelikle satın almak istediğiniz yüzüğü takacağınız parmağınıza daha önceden takmış olduğunuz herhangi bir yüzük varsa onu çıkarın ve şu adımları uygulayın:

  • Milimetre (mm) ölçüsü bulunan bir cetvel kullanın.
  • Yüzüğü yatay olarak düz bir zemine bırakın ve boydan boya yüzüğün çapını ölçün.
  • Cetveldeki milimetre değerini yüzüğün iç kısmına gelecek şekilde not edin.

Bu şekilde internet üzerinden yüzük siparişi vermeden önce yüzüğün ölçüsünü rahatlıkla alıp en doğru seçimde bulunabilirsiniz. Daha önceden takmış olduğunuz bir yüzük yoksa farklı ölçme teknikleri uygulayabilirsiniz. İnternet üzerinden yüzük siparişi vermeden önce bu tür ölçümler yapmak çok faydalıdır.

En Kolay Yüzük Ölçüsü Alma Tekniği

Kolay şekilde yüzük ölçüsü almak için herhangi bir yüzüğe ihtiyacınız yoktur. Bunun için elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın. Kağıdı yuvarladığınızda yüzük olacak şekilde uzun bir kağıt olmasına dikkat edin ve şu işlemleri uygulayın:

  • Kağıt şeridi parmağınıza sarın ve iki ucun birleştiği yeri kalemle çizin.
  • Kalemle çizdiğiniz bu yere kadar olan kısmı milimetre ölçen bir cetvelle ölçün.
  • Bu değer yüzük parmağınızın çevresinin uzunluğunu verir.

Yüzük takacağınız parmağınızın çevre uzunluğunu ölçtükten sonra yüzük satın alacağınız web sitesindeki tablodan çevre değerine karşılık gelen yüzük ölçü numarasını karşılaştırıp öğrenebilirsiniz. Eğer elinizde mezura gibi bir ölçü aleti varsa bununla da yüzük takacağınız parmağın ölçüsünü alıp kıyaslama yapabilirsiniz. Yüzük ölçüsü almak için bu yöntemleri uygulamanız yeterlidir.

Yüzük Modellerimizi İncelemeden Çıkmayın:

Kadın gümüş yüzük modellerimiz için tıklayınız.

Erkek gümüş yüzük modellerimiz için tıklayınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.